06.12.2021, 17:04:12Jaunākais lietotājs: kaccen

* Pārbaudi auto vēsturi

Temats: Tehniskā apskate; maksimālie apgriezieni  (Lasīts 1385 reizes)

0 Lietotāji un 1 Viesis skatās šo tematu.

Šim ziņojumam nav vērtējumu

Nav pieslēdzies otto

  • Lietotājs
  • *
  • Ziņojumi forumā: 1
  • Lietotāja aktivitāte:
    0%
  • Reputācija: +0/-0
    • Skatīt profilu
Tehniskā apskate; maksimālie apgriezieni
« publicēts: 14.05.2015, 09:06:06 »
Sveiki!

Trīs gadus braucu ar V70 (2006.gads; D5244T4 dzinējs; TF-80SC automātiskā kārba).
Viss bija normāli, kamēr šohad pamainīja noteikumus- atgāzes mēra pie dzinēja maksimālajiem apgriezieniem. Maksimālos apgriezienus viņi nosakot pēc kautkādas savas datubāzes, kurā noteikts, ka manam modelim tie ir 5000 RPM.

Neitrālajā/parkingā nevar uzgriezt vairāk par 4480 rpm. Neesot kaut kas kārtībā, par zemu apgriezieni, apskati neizlaida...

Aizdzinu uz seervisu- visu pārbaudīja. VIDA vienīgo klūdu uzrāda gaisa kvalitātes devējā salonā... Dzinējs esot OK. Tādi ierobežojumi esot dzinēja kontroles moduļa softā- acīm redzot tā vajagot.

Arī ātrumus kārba slēdz tieši pie šādiem apgriezieniem un tieši pie 4500 rpm sākas sarkanā atzīme tahometrā... Cik pēc datiem sapratu arī max griezes moments šim dzinējam ir pie 4400 rpm....
Uz ceļa- geartronic režīmā var uzgriezt pilnu tahometru- visus 5000rpm (ieliec 1 robā un zāģē ar 40kmh uz visiem 5000rpm)...

Viss tas patiešām liek domāt, ka tā arī jābūt, vai ne? Tikai ne TA inspektoriem- viņu bībelē par kaut kādiem ierobežojumiem nekas nav teikts.

Zvanīju arī Volvo centram. Arī viņi neko par tik smalkām detaļām (kādiem rpm ir jābūt vai nav jābūt iešūtajā softā) nevarēja pateikt... Izsniedza izziņu, ka šim modelim max rpm ir 4600... Kas man īsti nepalīdz(ar visu pieļaujamo 2% kļūdu man tik un tā pietrūkst veselu 30 rpm ???), un pēc internetā atrodamiem ražotāja datiem, nemaz neatbilst patiesībai - šim motoram max rpm ir 5000.


Vārdu sakot- kam ir kāda pieredze ar šādu situāciju?

Oficiālas atsauces uz ražotāju datiem nevaru atrast, bet šur tur forumos ir lasīts, ka šādi ierobežojumi ir dažādām mašīnām un dažādiem modeļiem ar automātiskajām kārbām. Un ir arī normāli TA inspektori, kas to zinot vai vismaz saprotot?!?

Paldies, pagaidām!

 

Uzmanību: šajā tematā nav jaunu ziņojumu vismaz 366 dienas.
Ja esat pārliecināts, ka patiešām vēlaties pievienot atbildi šim tematam, tad to droši varat darīt. Pretējā gadījumā, apsveriet domu izveidot jaunu tematu.

Piezīme: šis ziņojums tiks parādīts pēc administrācijas apstiprinājuma.
Vārds:

Pārbaude:
Ar kādu burtu sākās vārds "Isuzu"? (ierakstiet burtu):